Osby logotyp i mobilmeny
Osby logotyp i mobilmeny
Osby kommun
Osby kommuns logotyp

Skolavslutning åk 3

På läsårets sista skoldag var lektionssalarna på gamla skolan idag pyntade och borden var dukade och redo för att elever, mentorer, lärare och övrig skolpersonal skulle kunna äta en lunch tillsammans klassvis för att undvika trängsel och följa de rekommendationer som finns när det gäller pandemin. Det blev en festlig stund tillsammans med mat och sång och gott kamratskap. Rektorerna besökte de olika klasserna för betygsutdelning och passade även på att dela ut ett antal stipendier från bl a Sparbanken Skåne.

I morgon är det så dags för våra avgångselever att springa ut i strålande solsken och vackert sommarväder.

Bilder från skolavslutningen för NA18/TE18

TE18
TE18
Anna och Anders
TE18
TE18
TE18

Bild från skolavslutningen för BF18/VO18

Skolavslutning för BF18 och VO18
Exempelbild