Osby logotyp i mobilmeny
Osby logotyp i mobilmeny
Osby kommun
Osby kommuns logotyp

Julförsäljning

Julen närmar sig med stormsteg och många UF-företag är igång med försäljningen av varor. Ett år som detta när inget är normalt så gäller det att tänka kreativt för att kunna nå ut till kunderna. Sociala medier är ett sätt som passar bra under pandemin men man skall inte glömma att ett vanligt försäljningsbord fungerar bra det också om man tänker på att alla delägare i UF-företaget inte är på plats samtidigt. Morgon Lyx UF passade på att på ICA Supermaket sälja fröknäckebröd och müsli till besökande kunder. Nu till jul erbjuder företaget även sina kunder julknäckebröd med smak av kanel och ingefära.

Mer information om vad UF-företaget säljer finner du på deras facebook-sida, Morgon Lyx UF.

Exempelbild
Morgon Lyxs delägare