Osby logotyp i mobilmeny
Osby logotyp i mobilmeny
Osby kommun
Osby kommuns logotyp

Lunchpaket

Under distansundervisningen gäller följande för elevernas luncher:
Lunchpaketen hämtas ut mellan kl 07:30 – 08:15 vid varuinlämningen vid respektive kök, Ekebo, Killeberg, Visseltofta och Skogsgården i Lönsboda. Eleverna ska beställa lunchpaketen senast kl 09:00 dagen innan avhämtning. Anledningen till detta är att det i lunchpaketen serveras gårdagens lunchrätt. Måndagens anmälan ska göras på fredagen veckan innan. Måndagens lunchpaket är följaktligen fredagens rätt och levereras av den anledningen i fryst form.

Anmälan om lunchpaket ska göras på email till Elna Svensson: elna.svensson@osby.se

Följande uppgifter ska finnas med: namn, klass, ev. specialkost samt i vilket av köken lunchpaketen skall hämtas ut.

Detta börjar gälla från och med torsdag denna vecka d v s den 3 december.

Skolledningen

Exempelbild