Osby logotyp i mobilmeny
Osby logotyp i mobilmeny
Osby kommun
Osby kommuns logotyp

Bilder från Öppet Hus

När vår skola hade Öppet Hus i helgen så var det många besökare som kom för att få information om skolans olika program, vad det innebär att studera med blockläsning och hur man kan kombinera sitt fritidsintresse med sina gymnasiestudier. På plats fanns även skolans många UF-företagare som visade upp sina produkter och som naturligtvis även hoppades på att få sälja en del. Här följer lite bilder från lördagen.

Exempelbild
Osby Sport Academy
Osby Sport Academy
Ekonomiprogrammet aktietävling
Samhällsvetenskapsprogrammet
Teknikprogrammet
Industritekniska programmet
Vård och omsorgsprogrammet
Hotell och turism programmet
You Do UF
Bottle Up UF
UF
UF
Non plastic UF
UF
Bag no box UF
Touchup UF
UF
UF
UF
UF
UF
UF
UF
UF
UF
UF
UF
Elevhälsan