Osby logotyp i mobilmeny
Osby logotyp i mobilmeny
Osby kommun
Osby kommuns logotyp

Gymnasiearbeten på IN

Eleverna som går sista året på Industritekniska programmet börjar få klart sina gymnasiearbeten och i år är det en hel del intressanta idéer som håller på att förverkligas i svetshallen. Vad sägs om en sängstomme som ser ut att kunna tåla en hel del? En ny grill kommer lagom till pass nu när vi snart har våren här och många av oss ser fram emot att kunna tända den första grillen. En effektfull inredningsdetalj i form av en ”ljuslykta” har en relief vars bild är utformad som en hund man håller kär.

Gymnasiearbetet ska visa att eleven är förberedd för det yrkesliv som väntar efter studenten. Eleverna planerar, genomför och utvärderar sina gymnasiearbeten.

Exempelbild
Grill
Grill
Ljuslykta hund
Rullbord