Osby logotyp i mobilmeny
Osby logotyp i mobilmeny
Osby kommun
Osby kommuns logotyp

Studenten 2020

Så var det då dags även om det i år blev lite annorlunda. Avgångsklasserna kom till skolan i olika omgångar och eleverna sprang ut klassvis med början på förmiddagen och den sista klassen sprang ut lite innan klockan fyra på eftermiddagen. Antalet anhöriga begränsades men skolan webbsände utspringen live under dagen så att även andra intresserade skulle få en chans att få vara med om än digitalt. För eleverna var det viktigt att efter tre års studier få fira studenten om än i lite andra former. Det blev en festdag värd att minnas med vackert väder, strålande solsken, glada och stolta föräldrar och som det alltid skall vara en dag som denna … lyckliga studenter!

Vi önskar alla studenter lycka till i framtiden!

Exempelbild
Student
Student
Student
Student
Student
Student
Student
Student
Student
Student