Osby logotyp i mobilmeny
Osby logotyp i mobilmeny
Osby kommun
Osby kommuns logotyp

Det är vi som är studentkommittén 

Det är vi som är studentkommittén på Ekbackeskolan och vi håller just nu på att förbereda alla avgångselever för den kommande studentveckan. Vi har under hösten planerat en studentbal som kommer att äga rum på Möckelsnäs Herrgård i Diö den 10 juni 2019 och vi är just nu i full gång med att sälja biljetter till alla treor på skolan. Självklart får vi ju inte glömma vårt mingel på Prästängen där alla elever som deltar på balen kommer att beträda den röda mattan med sina stiliga kostymer och vackra klänningar klockan 16.00 och vi hoppas att så många som möjligt kommer och tittar på oss.

Vi håller även på att planera resterande dagar på studentveckan med exempelvis karneval, skattjakt och andra små aktiviteter som man inte får missa! Har någon några frågor till studentkommittén får man gärna mejla oss på studentkommitten@ekbackeskolan.se så svarar vi så fort vi kan.

För den som vill hjälpa till och sponsra vår studentbal går det bra att höra av sig med ett mail.

Nu taggar vi till studenten!

Studentkommittén

Exempelbild